تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد 1391

کاربرد بک لید (Backlead)(سرب ازاد)

سلامی دگر خدمت تمام دوستان و بازدید کنندگان عزیز که تو این مدت هم همراهیمون کردن.

فکر کنم مستحضر باشید که من ایام امتحانات رو پشت سرگذاشتم و در این مدت پستی در وبلاگ قرار ندادم اما به امید خدا دوباره وبلاگ فعالتر خواهد شد .(با پست های:پشه بافی ، صید ورزشی کپور از پایه ......)

همانطور که قبلا قول داده بودم این پست راجع کاربرد بک لید (سرب ازاد) است که به کمک کپورگیران امده تا ماهیگیری کم استرسی داشته باشند.

بک لیدها شکل ها متفاوتی دارند که پست قبل به ساخت یک بکلید ساده اشاره کرد. در تصاویر زیر شکل های مختلف بک لید را میبینید که همگی یک کار را انجام میدهند.

بک لید ها دو مزییت مهم را برای ماهیگیر به ارمغان میاورند :

۱) در مواقعی که در ماهیگیری باد میوزد ، نخ را به حرکت در میاورد و باعث میشود شما فکر کنید که ماهی طعمه را برداشته و شما شوک دهید که در این صورت هم ماهیان اطراف طعمه را فراری میکنید هم طعمه پاش خود را خراب میکنید و در اخر اعصابتان هم خورد میشود.

اما بک لید باعث میشود نخ شما از ابتدا چوب در کف محل ماهیگیری شما بخوابد و باد توانایی این کار را پیدا نکند.

۲) ماهیان کپور ماهیانی .....

ارادتمند شما امیرفیشر

امیدوارم که مفید بوده باشه

بقیه در ادامه مطلب


شما هم میتوانید مقاله های مورد نظر خود را درخواست دهید تا در اسرع وقت در وبلاگ قرار گیرد.

هم میتوانید از طریق نظر در خواست دهید هم ایمیل

amir.mf15@yahoo.com


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, ریسه ماهیگیری, صید ورزشی ماهی کپور, اطلاعات عمومی, لوازم, کاربرد بک لید

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391

ساخت بک لید ( سرب ازاد) به روایت تصویر

سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان و بازدیدکنندگان عزیز

این پست ساخت بک لید یا سرب ازاد هست که خیلی به کپورگیران ( سیستم کپوری ) کمک کرده که در این پست اموزش ساخت اون با لوازم ساده و با چند اسلاید صورت گرفته البته در یک پست دیگر کاربرد بک لید رو قرار خواهم داد.

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب...


شما هم میتوانید مقاله های مورد نظر خود را درخواست دهید تا در اسرع وقت در وبلاگ قرار گیرد.

هم میتوانید از طریق نظر در خواست دهید هم ایمیل

amir.mf15@yahoo.com


 


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, ریسه ماهیگیری, صید ورزشی ماهی کپور, اطلاعات عمومی, لوازم

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت 1391

کار با ریسه های سبیکی (sabiki rig) یا شش پر

سلام خدمت تمام دوستان عزیز

این پست رو تقدیم میکنم به اقای سید احمد که نحوه کار و تصاویری از این ریسه رو درخواست کرده بودند.

ریسه های سبیکی (sabiki rig) یا اصطلاحا در ایران شش پر مخصوص اب شور میباشند که شرکت های زیادی اقدام به تولید و عرضه انها کرده اند.

این ریسه ها رنگ ها و تنوع زیادی دارند که هرکدام از یک جاندار تقلید شده مثل میگو یا اترکتیو بوده و ماهیان بخاطر جذابییت به اونها حمله میکنند.

ریسه های سبیکی (sabiki rig) یا شش پر از سایز های مختلفی قلاب درست شده اند مثلا یک ریسه از قلاب سایز ۶ و دیگری از قلاب سایز ۱۲ ؛ این ریسه ها به نام ۶پر معروف میباشند اما تعدار قلاب ها (انسعاب ها) ۶ تا نیست مثلا یکی ۶ قلاب دیگری ۹ قلاب دیگری ۱۲ قلاب داردند که معمولا با سایز قلاب ها تعداد اونها تغییر میکند..........

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب...


شما هم میتوانید مقاله های مورد نظر خود را درخواست دهید تا در اسرع وقت در وبلاگ قرار گیرد.

هم میتوانید از طریق نظر در خواست دهید هم ایمیل

amir.mf15@yahoo.com


برچسب‌ها: سوال و جواب, سایت ماهیگیری ورزشی, مقالات در خواستی, شش پر, کار با ریسه های سبیکی

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : شنبه دوم مهر 1390

نخ براید یا نایلونی

نخ‌های براید نخ‌های ابریشمی هستند که در برابر یک نخ نایلونی با ضخامت برابر مزیت‌ها و معایبی دارند .

۱.نخ‌های براید بد از مدتی‌ و با کشیده شدن به لبه دریاچه یا جا های دیگر ریش ریش شده.

۲.پرتاب با نخ‌های براید کوتاه تر از نخ نایلونی است.

۳.وقتی‌ در نخ‌های براید گره می‌افتد یا اصلا یا به راحتی‌ باز نمی‌شود .

۴.اگر بعد از چند ماهیگیری شسته نشوند رفته رفته پوسیده و پاره میشود.

 

ارادتمند شما امیر فیشر

بقیه در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر

نگهداری صحیح از نخ فلای فیشینگ و عمر بیشتر نخ

نخ فلای فیشینگ نخی بسیار حساس و با قیمت بالا هست که باید مراقبت زیادی از این نخ انجام داد تا عمر زیاد تری کند ،نشکند که آب وارد آن شود که قدرت خود را از دست ندهد یا خشک شود یا پاره .... برایه این که نخ شما دچار این مشکلات نشود بعد از هر برنامه ماهیگیری نخ را از چرخ خارج کرده و داخل لگن یا سطل پر آب بیاندازید و با مقداری ریکا آن را بشویید و سپس آبکش کنید طوری که آثاری از ریکا و کف نماند بد با یک دستمال روی نخ بکشید و بعد نخ رو دور چرخ ببندید. زمانی‌ که در ماهیگیری هستید نیز بد از هر  ۲۰ تا ۳۰ پرتاب چند متر ابتدیی نخ را چرب کرده و بعد از این کار دچار مشکل یا خشک شدن نخ نمیشوید لازم بذکر است که حتی اگر این کار را در ماهیگیری انجام دادید بد باید همان مراحل شستشو در خانه را نیز انجام دهید.

ارادتمند شما امیر فیشر


برچسب‌ها: فلای فیشینگ, اطلاعات عمومی

ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : سه شنبه چهارم مرداد 1390

 فرق لنس مخصوص آب تند و کند


در بازار دو دو مدل لانسه از لحاظ قاشقک وجود دارد ۱.لانسه قاشقک گرد(مخصوص آب‌هایی‌ با جریان کند)۲.لانسه قاشقک کشیده(کامت،مخصوص آب‌هایی‌ با جریان تند)فرق این دو لانسه وقت در نوع قاشقک و محل استفاده و چرخش است همان طور که گفته شد لانسه قاشقک کشیده مخصوص آب‌هایی‌ با جریان تند است مثل رود خانه کرج و به راحتی می‌توان با آن در آب‌هایی‌ با جریان تند قزل آلا صید کرد ولی‌ لانسه قاشقک گرد که همان لانسه معمولی‌ است برای جاهای دیگر مثل دریاچه راضی‌ است .حالا از چه لانسه یی با چه سایزی  استفاده کنیم؟لانسه سایز ۳ لانسه بسیار خوبی‌ است و شما از قزل آلا ۱۰۰گرم تا چند کیلوگرم را میتوانید با آن صید کنید چون دهان ماهی‌ قزل آلا عادی به راحتی‌ تا ۴سانتی متر باز میشود. و یا از بغل یا از جلو به لانسه شما .لانسه سایز ایده ال‌ترین لانس برای من است این لنس هم میتواند قزل آلا را به راحتی‌ در تمام سایز‌ها سید کنید اما بدی این دو سایز و سایز‌های بزرگ این است که در آب اگر یک دست و درست جمع نشوند به راحتی‌ تمام لجن‌های آب رو جمع می‌کند و لنگر می‌اندازد یا گیر می‌کند ووو در آب‌هایی‌ با عمق کم هم این لانسه‌ها اصلا بدرد نمیخورند و با آن‌ها فقط ماهیگیری خود را خراب می‌کنید و در این موقع‌ها لانسه سایز ۱ به کمک شما می‌رسد این لانسه برای چنین شرایطی عالی‌ است و شما به راحتی‌ میتوانید با آن ماهیگیری کنید  و دیگر مثل سایز‌های بزرگ گیر نمیکند جمع کننده لجن‌ها نیست  ولی‌ وزن این  لانسه سایز یک بسیار کم است و این از فاکتور‌های مهم خوبی‌ است که شما در این شرایط دارید زیرا این مشکل‌ها پیش نمیاید .

 


برچسب‌ها: طعمه قزل الا, لوازم

ارسال توسط امیر فیشر

آیا میدانید سلوک‌های فلزی ماهی‌ گیری چطور تولید میشوند

سلوک‌ها یکی‌ از طعمه‌های مصنوعی هستند که در سایز‌ها و وزن‌های مختلف سخته و در بازار عرضه میشوند ، ساخت آنها شبیه به ساخت سرب‌ها میباشند برای ساخت آنها نیز به قالب ، فلز مذاب ، چرب کننده ، و دو حلقه (که در ابتدا و انتهای سلوک جهت اتصال سلوک به قلاب و نخ ) ، و اسپری و پوشش  براق و اکلیلی برای شروع داخل قالب رو چرب کرده و بد از آن در ابتدا و انتهای قالب دو حلقه را قرار داده و قالب را محکم ببندید سپس فلز مذاب رو داخل آن ریخته بعد آنرا رها کرده تا خنک و جامد شود سپس آنرا خارج کده و کلّ آن را سفید و براق کنید بعد پوشش براق و اکلیلی رو روی دو طرف سلوک چسبانده سپس بلی آنرا با اسپری با ظرافت رنگ کرده بهتره از رنگ‌های قرمز ، آبی ، سبز و رنگ‌های تحریک کننده ماهی‌ استفاده کنید بعد قلاب رو به انتهایه آن وصل کنید و طرف دیگر رو هم برای نخ خالی‌ بگذارید .

ارادتمند شما امیرفیشر


برچسب‌ها: لوازم, سایت ماهیگیری ورزشی

ارسال توسط امیر فیشر

آیا میدانید سرب هایی که بدست شما میرسند چطور تولید میشوند

سرب‌ها یکی از ادوات ماهیگیری هستند که در ماهیگیری کاربرد زیادی دارند ، اما حالا می‌خوام بگم که آنها چطور تولید میشوند ، لوازم ساخت هم زیاد نیست ،  قالب ، سرب مذاب ، چرب کننده و انبر اول داخل قالب رو چرب میکنند بعد سرب مذاب رو داخل قالب بسته شده که فقط یک سوراخ کوچک دارد ( برای وارد کردن سرب مذاب به داخل قالب) می‌ریزند و بعد قالب رو میذارند تا سرب مذاب خنک و جامد بشه سپس اون رو از قالب خارج میکنند و آمادهٔ مصرف میشود .برایه سرب‌هایی‌ هم که سر آنها دو راهه دارند قالب هایی خاص وجود دارند که در یک سر دو راه را گذاشته سپس سرب مذاب را داخل آن می‌ریزند.

ارادتمند شما امیر فیشر


برچسب‌ها: لوازم, سرب های ماهیگیری, سایت ماهیگیری ورزشی

ارسال توسط امیر فیشر

ابزار رایگان وبلاگ