تاريخ : چهارشنبه بیست و ششم مهر 1391


دانلود بیش ار 90 گره ماهیگیری با قابل نمایش در تلفن همراه

لینک دانلود گره ها


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, گره ماهیگیری, ریسه ماهیگیری, اطلاعات عمومی

ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : شنبه بیست و دوم مهر 1391

عرض ادب واحترام دارم خدمت همه دوستان و بازدید کنندگان عزیز

اول عذر خواهی میکنم از همه دوستان بخاطر این غیبت و تشکر میکنم که این مدت با کامنتاشون من رو تنها نگذاشتن.چگونگی استفاده از وارمیش حرارتی


استفاده اصلی وارمیش در صنایع الکتریکی میباشد اما در ریسه ها هم استفاده میشود که تا حر کمی مقاومت گره رو بالا میبره اما دلیل اصلی استفاده از وارمیش اینه که  حالت قرار گیری قلاب را به حالت ایده ال میرسونه یعنی درصد قرار گیری قلاب داخل دهان ماهی بالا میرود....


Slide on to hook

Using a bait needle and thread

Use steam to shink tubing

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب...
برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, صید ورزشی ماهی کپور, اطلاعات عمومی

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1391

 

چک نیمفینگ

این روش برگرفته از Polish Nymphing (نیمفینگ به روش لهستانی) می باشد و پیدایش آن به سال 1984 در رودخانۀDunajec  واقع در لهستان در حین مسابقۀ فلای فیشینگ مابین تیم های لهستان، آلمان شرقی و جمهوری چک بر می گردد. ماهیگیران لهستانی از تکنیک short line (نخ کوتاه) که بسیار ساده به نظر می آمد استفاده می کردند. پس از اتمام مسابقه آقای یلنسکی (Jelenski) پشه ها و روشی که با بکارگیری آن برنده مسابقه شده بودند را برای اعضای تیم چک شرح داد. در سال 1985 اعضای تیم چک با استفاده از این تکنیک پس از تیم لهستان مقام دوم را کسب کردند. چک ها به استفاده از این تکنیک و ویراستن آن ادامه دادند تا چک نیمفنگ به روشی مجزا و به صورتی که امروزه می شنوید به وجود آمد و همچنین توانستند در سال 1990 قهرمانی مسابقات فلای فیشینگ جهان را از آن خود کنند.

این روش بر اساس ماهیگیری در فواصل کوتاه می باشد و محدوده پایین نوک چوب یا کمی دور تر را پوشش می دهد. پرتاب ها در این روش کوتاه بوده و با زاویه 45 درجه به سمت بالا دست جریان آب می باشد. برای رسیدن پشه ها به کف آب آنها را بسیار سنگین درست می کنند و در این روش از هیچ گونه سرب، split shot و یا لیدر سربی استفاده نمی شود و فقط وزن پشه هاست که آنها را پایین می برد. همچنین از تجهیزات خاصی استفاده نمی شود می توان از چوبی با اندازه 9 فوت استفاده کرد ولی انتخاب اکثر ماهیگیران چوب های 10 فوتی است زیرا که چوب بلند تر به شما این امکان را می دهد تا فواصل دورتری را پوشش دهید. برای مشخص شدن ضربات ماهی از نشان دهنده چک نیمفینگ (Czech nymphing indicator) که می تواند نخ مونوفیلمنت رنگی یا هر گونه رنگی که به راحتی دیده شود استفاده کرد......


ارادتمند شما امیرفیشر
منبع سایت کلدون
بقیه در ادامه مطلب...

برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, فلای فیشینگ, ریسه ماهیگیری, صید ماهی قزل الا

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه دوازدهم مرداد 1391

چطور بویله را شناور نگه داریم؟؟؟

بویله ها به دو دسته تقسیم میشوند:1- بویله های شناور ( پاپ اپ) 2- بویله های کف خواب (باتم)

بویله های شناور (pop up) مزیت هایی رو برای ماهیگیر به همراه دارن که مهم ترین اونها این است که وقتی بستر مکان ماهیگیری شما پوشیده از لجن و برگ و علف باشه ( مثل دریاچه اوان یا ارم) و اجازه نمیده بویله شما لابلای این ها دفن بشه و از دید ماهی ها مخفی شه یا بوی بد لجن رو به خود بگیره  ( مثل لجن های بد بوی پارک ارم ) این مهم ترین مزییت استفاده از بویله شناور هست.

اما بویله های شناور مزییت های دیگری هم دارند مثلا زمانی که طعمه پاش کرده اید اجازه نمیدهد بویله شما زیر مواد طعمه پاشی مدفون گردد و شما فقط شکم ماهیان را سیر کرده باشید و یا بویله شما را از دست لا.ستر های بزرگ در امان نگه میدارد.

در بازار بویله های شناور زیادی به صورت اماده هستند که میتوانید انها را مصرف کنید اما گاهی میخواهید بویله خود را شناور کنید که 3 راه دارد یکی برای قبل از جوشاندن و 2 راه دیگر بعد از جوشاندن.

1:اگر میخواهید بویله خود را قبل از جوشاندن شناور کنید داخل ان از فوم [(فوم فشرده) ( موجود در فروشگاه های ماهیگیری) ] استفاده کنید.

2:بعد از ساخت بویله میتوانید وسط بویله رو سوراخ کنید و داخل اون فوم  قرار دهید....


ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب...


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, صید ورزشی ماهی کپور, طعمه کپور, طعمه ماهیگیری

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم خرداد 1391

کاربرد بک لید (Backlead)(سرب ازاد)

سلامی دگر خدمت تمام دوستان و بازدید کنندگان عزیز که تو این مدت هم همراهیمون کردن.

فکر کنم مستحضر باشید که من ایام امتحانات رو پشت سرگذاشتم و در این مدت پستی در وبلاگ قرار ندادم اما به امید خدا دوباره وبلاگ فعالتر خواهد شد .(با پست های:پشه بافی ، صید ورزشی کپور از پایه ......)

همانطور که قبلا قول داده بودم این پست راجع کاربرد بک لید (سرب ازاد) است که به کمک کپورگیران امده تا ماهیگیری کم استرسی داشته باشند.

بک لیدها شکل ها متفاوتی دارند که پست قبل به ساخت یک بکلید ساده اشاره کرد. در تصاویر زیر شکل های مختلف بک لید را میبینید که همگی یک کار را انجام میدهند.

بک لید ها دو مزییت مهم را برای ماهیگیر به ارمغان میاورند :

۱) در مواقعی که در ماهیگیری باد میوزد ، نخ را به حرکت در میاورد و باعث میشود شما فکر کنید که ماهی طعمه را برداشته و شما شوک دهید که در این صورت هم ماهیان اطراف طعمه را فراری میکنید هم طعمه پاش خود را خراب میکنید و در اخر اعصابتان هم خورد میشود.

اما بک لید باعث میشود نخ شما از ابتدا چوب در کف محل ماهیگیری شما بخوابد و باد توانایی این کار را پیدا نکند.

۲) ماهیان کپور ماهیانی .....

ارادتمند شما امیرفیشر

امیدوارم که مفید بوده باشه

بقیه در ادامه مطلب


شما هم میتوانید مقاله های مورد نظر خود را درخواست دهید تا در اسرع وقت در وبلاگ قرار گیرد.

هم میتوانید از طریق نظر در خواست دهید هم ایمیل

amir.mf15@yahoo.com


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, ریسه ماهیگیری, صید ورزشی ماهی کپور, اطلاعات عمومی, لوازم, کاربرد بک لید

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391

ساخت بک لید ( سرب ازاد) به روایت تصویر

سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان و بازدیدکنندگان عزیز

این پست ساخت بک لید یا سرب ازاد هست که خیلی به کپورگیران ( سیستم کپوری ) کمک کرده که در این پست اموزش ساخت اون با لوازم ساده و با چند اسلاید صورت گرفته البته در یک پست دیگر کاربرد بک لید رو قرار خواهم داد.

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب...


شما هم میتوانید مقاله های مورد نظر خود را درخواست دهید تا در اسرع وقت در وبلاگ قرار گیرد.

هم میتوانید از طریق نظر در خواست دهید هم ایمیل

amir.mf15@yahoo.com


 


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, ریسه ماهیگیری, صید ورزشی ماهی کپور, اطلاعات عمومی, لوازم

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت 1391

کار با ریسه های سبیکی (sabiki rig) یا شش پر

سلام خدمت تمام دوستان عزیز

این پست رو تقدیم میکنم به اقای سید احمد که نحوه کار و تصاویری از این ریسه رو درخواست کرده بودند.

ریسه های سبیکی (sabiki rig) یا اصطلاحا در ایران شش پر مخصوص اب شور میباشند که شرکت های زیادی اقدام به تولید و عرضه انها کرده اند.

این ریسه ها رنگ ها و تنوع زیادی دارند که هرکدام از یک جاندار تقلید شده مثل میگو یا اترکتیو بوده و ماهیان بخاطر جذابییت به اونها حمله میکنند.

ریسه های سبیکی (sabiki rig) یا شش پر از سایز های مختلفی قلاب درست شده اند مثلا یک ریسه از قلاب سایز ۶ و دیگری از قلاب سایز ۱۲ ؛ این ریسه ها به نام ۶پر معروف میباشند اما تعدار قلاب ها (انسعاب ها) ۶ تا نیست مثلا یکی ۶ قلاب دیگری ۹ قلاب دیگری ۱۲ قلاب داردند که معمولا با سایز قلاب ها تعداد اونها تغییر میکند..........

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب...


شما هم میتوانید مقاله های مورد نظر خود را درخواست دهید تا در اسرع وقت در وبلاگ قرار گیرد.

هم میتوانید از طریق نظر در خواست دهید هم ایمیل

amir.mf15@yahoo.com


برچسب‌ها: سوال و جواب, سایت ماهیگیری ورزشی, مقالات در خواستی, شش پر, کار با ریسه های سبیکی

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه هفتم اردیبهشت 1391

آموزش پرورش ماهی

رشد ماهيها : رشد ماهيان و عواملي كه روند رشد تحت تأثير آنهاست براي پرورش دهنده ماهي ، در درجه اول اهميت قرار دارند ، زيرا حداكثر رشد ماهي در حداقل مدت زمان با حداقل مقدار غذا ، هدف اصلي اوست .
ماهي جانوري خونسرد است و جهت حفظ درجه حرارت بدن خود ، مجبور به صرف انرژي نيست ، بدين لحاظ ، يك ماهي نسبت به يك جانور خونگرم ، از لحاظ تبديل مواد غذايي به پروتئين بدن ، از كارآيي و استعداد بيشتري برخوردار است .
تغذيه ماهيان انرژي مورد نياز ماهي از غذا تأمين ميشود ، بهر حال اين انرژي در اصل از خورشيد توليد مي شود . انرژي خورشيد به وسيله گياهاني كه براي ساختن كربوئيدرات ها، انرژي مصرف مي نمايند، به غذا تبديل مي گردد. جانوران اين گياهان را خورده و انرژي ذخيره شده را جهت انجام فعاليت هاي خود مورد استفاده قرار مي دهند ، بنابراين گياهان بعنوان توليدكنندگان اوليه مواد غذايي شناخته شده اند ، كه اين مواد به صور ديگر تبديل مي گردد و سپس در اختيار ماهيان قرار مي گيرد. در زير بطور فشرده نيازهاي غذايي ماهيان مورد اشاره قرار مي گيرد.
تركيبات معدني ماهـيان از مـواد مـعدني بيشماري استفاده مي نمايند كه عناصر ذيل ضرورت بيشتري براي آنان دارد كه عبارتند از : كلسيم ، فسفر ، سديم ، موليبدن ، كلر، منيزيم، آهن، سلينيوم، يد، منگنز، مس، كبالت و روي كه عوامل ياد شده از طريق محصولات جنبي كشتارگاهها همچون پودر ماهي در اختيار ماهيان قرار مي گيرد.
تركيبات آلي كه خود شامل مواد زير هستند: پروتئين ها
پروتئين ها تركيبات آلي پيچيده اي هستند كه از واحدهاي اسيد آمينه ساخته شده اند و از طريق اسيدهاي ديواره روده به داخل خون جذب و يا جهت توليد انرژي مي سوزند. منابع گياهي و غالباً حيواني در تأمين پروتئين مصرفي ، در جيره غذايي مصرفي ، تغذيه مصنوعي پرورش دهندگان گنجانده مي شود. چربيها
اين مواد از واحدهاي اصلي به نام اسيدهاي چرب تشكيل مي شوند . اطلاعات در مورد جزئيات نياز ماهي به چربي در دست نيست، لذا در غذاهاي ويژه مصنوعي اهميتشان در درجه دوم قرار دارد. ئيدرات هاي كربن
اين مواد شامل گروه وسيعي از مواد شامل قندها، نشاسته ها و سلولز هستند، ساده ترين ئيدرات هاي كربن، قندها و پيچيده ترين آنها پلي ساكاريدها است . اين مواد غالباً در تغذيه مصنوعي ماهياني به كار مي رود كه از طريق آنزيم آميلاز، قادر به بهره وري از محصولات گياهي هستند. ويتامينها : براي سلامت ماهي ضروري و شامل دو دسته اند ....

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب...


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, اطلاعات عمومی, اموزش پرورش ماهی

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : سه شنبه پنجم اردیبهشت 1391

اموزش ریسه مویی حرفه ایی برای صید ورزشی ماهی کپور در ۱۲ اسلاید

سلام به همه دوستان عزیز

در این پست یکی از ریسه های صید کپور ( ریسه مویی) به صورت حرفه ایی اموزش داده شده که تصاویر اون هم از خودم بوده و از منبعی کپی برداری نشده.

عموما ماهیگیر ها از ریسه مویی به همراه طعمه هایی مثل بویله ، تایگرنات ، ذرت .... استفاده میکنند .

ریسه مویی یکی از ریسه های ساده و در عین حال کاربردی و تخصصی است که در این پست اموزش داده شده است .البته تعداد تصاویر زیاد است چون یاد گیری اون برای افرادی که تا حالا با این ریسه کار نکردن اسان تر بشه.

۱)لوازم مورد نیاز : نخ براید ،قلاب کپوری ،بویله و استاپر ،سوزن بویله،وارمیش و حلقه سیلیکونی.

تذکر:تمام عداد و ارقام ( طول ریسه ، طول مویی ...) اختیاری میباشد.

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب....


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, ریسه ماهیگیری, صید ورزشی ماهی کپور

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم فروردین 1391

اموزش گره پشه بافی به روایت تصویر

سلامی دگر خدمت همه دوستان و بازدیدکنندگان عزیز

همونطور که مشاهده میکنید این پست اموزش یکی از گره های پشه بافی است اما چون عکس ها خود گویای همه چیز هستند توضیح درباره مراحل گره ننوشته ام اگر نیاز بود بگید که که اضافه کنم.

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب.....


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, فلای فیشینگ, گره ماهیگیری

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : سه شنبه بیست و دوم فروردین 1391

چگونگی عبور نخ پشه بافی از بوبین به روایت تصویر؟

کسانی که تازه قست بافت پشه رو دارند ممکنه مثل من در عبور نخ از بوبین اشکال داشته باشند البته در صورتی که نمیداند وسیله(سوزن نخ ) این کار سخت رو اسان کرده ، من که اول نمیدونستم این وسیله (سوزن نخ) وجود داره دفعه اول در عبور نخ مشکل داشتم بعد با پسش متوجه این وسیله(سوزن نخ) شدم که مشکلم را حل کرد.....

سوزن نخ

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, فلای فیشینگ

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : سه شنبه پانزدهم فروردین 1391

اچار فرانسه های فلای فیشینگ

در همه جای دنیا و در همه کار ها و فنون بعضی وسایل و حتی بعض افراد همه کاره هستند یا به اصطلاح عامیانه اچار فرانسه هستند ، در ماهیگیری هم طعمه هایی همه کاره هستند که پشه هم مستسنئ از این طعمه ها نیست. 

در فلای فیشینگ هم پشه هایی همه کاره هستند و  همیشه به کمک ماهیگیر ها میشتابند و به اونها کمک میکنند تا بتوانند در مکان هایی که تاحالا ماهیگیریی نکردند و پشه های موجود در اون محل رو نمیشناسند وووو ماهی صید کنند ( ماهی قزل الا ).

این دو پشه ،پشه هایی جذاب بوده که اکثر اوقات ر مکان های مختلف ماهیگیری جواب داده و فلای کاران از اونها رازی بودنند.

۱.استریمر وولی باگر

۲.نیمف مونتانا

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب...

نظر یادتون نره


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, طعمه قزل الا, فلای فیشینگ, اموزش ماهیگیری با پشه, پشه های ماهیگیری

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه دهم فروردین 1391

اموزش انواع گره های ماهیگیری با تصویر

ارادتمند شما امیرفیشر

عکس ها با حجم کم تهیه شدند برای سهولت در بالا امدن صفحه و مشاهده انها با هر سرعت اینترنتی.

بقیه گره ها در ادامه مطلب....


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, گره ماهیگیری, اطلاعات عمومی, ریسه ماهیگیری

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : چهارشنبه نهم فروردین 1391

 چگونگی بافت استریمر وولی باگر

 

سلامی بهاری خدمت دوستان و بازدیدکنندگان عزیز

در بافت استریمر وولی باگر از متریال در رنگ های مختلف استفاده میشود(مشکی ، قرمز ، زیتونی ...).

در بافت وولی باگر از هد های مختلفی هم استفاده میکنند.

استریمر ها لزوما حشره نیستند و بیشتر جنبه تحریک کننده دارند و در فلای تا حدودی تقلیدی از بچه ماهی هست .....

 

 

  

با تشکر از دارا جان بابت کمکهایش در فلای فیشینگ

ارادامند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب....


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, طعمه قزل الا, فلای فیشینگ, طعمه ماهیگیری, بافت پشه های ماهیگیری, پشه های ماهیگیری

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم اسفند 1390

سوال و جواب

اقای علی سوال کردند:

ba areze salam....bara mahigiri tu darya ye khalije fars az che tome yi estefade mikonin? az koja mshe fahmid mahi gabele estefade hastesh ya na???rastesh man ye bar az unja mahiye(zahrok( gereftam khordam....hichi ham nashod


۱) برای ماهیگیری در خلیج فارس از طعمه های زیادی استفاده میشه اما برای صید هر ماهی از طعمه های خاصی استفاد میشه که در اینجا به اختصار توضیح میدهم :

اگر برای صید ماهیانی مهاجم نظیر باراکودا ، ماهی شیر ، کویین فیش ، هامور ،سفره ماهی، کفال ،،،، و ماهیانی این چنینی به دریا میروید و از اسکله یا ساحل ماهیگیری میکنید میتوانید از طعمه های ماهی درسته ، تکه ماهی ، انواع لوری ( ماهی مصنوعی /سیستم اسپینینگ ) یا از ماهی مرکب استفاده کنید.

البته برای صید این ماهیان از روی قایق از همین طعمه ها که در بالا ذکر شد و از از سیستم ترولینگ و جیگینگ هم استفاده کرد.

برای صید دیگر ماهیان مثل ماهی کنگام ، شانک ، هامور ، تک خال ، لیدی فیش ،،،، و ماهیانی این چنینی میتوان از طعمه های میگو ، ماهی مرکب ، شش پر (سیستم جیگینگ ) استفاده کرد.....

شش پر (طعمه جیگینگ)

 

 ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب

 


برچسب‌ها: سوال و جواب, سایت ماهیگیری ورزشی, ماهیگیری در دریا, صید ماهی در دریا, طعمه ماهیگیری, ماهیگیری در خلیج فارس

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390

اموزش ریسه جوشانده بصورت حرفه ایی

 

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : یکشنبه بیست و یکم اسفند 1390

 

چگونگی استفاده از خمیر برکلی(Berkley)

سلام به همه دوستان عزیز

در این پست نحوه استفاده از خمیر برکلی به تصویر که شیده شده ، که خود تصاویر گویای همه چیز هستند اما برای کامل بودن پست به اختصار در باره ی هر مرحله توضیح میدهم.

 

این وسیله که در عکس فوق مشاهده میکنید مخصوص همین طعمه ها ( برکلی )ساخته شده که متأسفانه من اون رو در ایران ندیدم و بجای اون با دست این کار را انجام میدهم......

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب

نظر یادتون نره


برچسب‌ها: سایت ماهیگیری ورزشی, صید ماهی قزل الا, طعمه قزل الا, ریسه ماهیگیری

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : سه شنبه شانزدهم اسفند 1390

روش زدن طعمه ماهی درسته به قلاب

طعمه ماهی در دریا یک طعمه مهم برای صید انواع ماهی ها مثل باراکودا ، کویین فیش ، ماهی شیر ، هامور .... محسوب میشه اما دو تا نکته در استفاده از طعمه ماهی هست که باید رعایت بشه:

۱)تازه بودن ماهی

۲)صحیح زدن اون به غلاب

ماهی هرچی تازه تر باشه بهتره حتی اگر امکانش بود بهتره ماهی هایی رو که میخواین استفاده کنید تو سطل زنده نگه دارید .

نوع ماهی هم میتونه از بچه ماهی ها و انواع ماهی ها مثل ماهی بیاح ، تکخال ، مید .... استفاده کنید. یک روش ساده برای گرفتن بچه ماهی هم اینه که یک توری ، زنده نگه دار با سوراخ های ریز ، سبد یا هر چیز از این قبیل استفاده کنید ، به این صورت که درون اون مقداری خمیر نان بیندازید و اون رو درون اب قرار دهید و تا بچه ماهی ها وارد اون بشن و بعد اون ماهی هارو برای طعمه استفاده کنید.

برای اینکه ماهی رو درست به قلاب بزنیم میتونیم از وسیله ایی به اسم سوزن کرم استفاده کنیم البته سوزن کرم همونطور که از اسمش پیداست برای کرم است البته میشه از اون برای ماهی هم استفاده کرد. .....

ارادتمند شما امیرفیشر 

بقیه در ادامه مطلب


برچسب‌ها: ماهیگیری در دریا, صید ماهی در دریا, ریسه ماهیگیری, طعمه ماهیگیری, ماهیگیری در خلیج فارس

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه یازدهم اسفند 1390

ریسه‌های دریائی(طعمه میگو و ماهی مرکب)

 سلام به همه دوستان بازم شرمنده که غیبتم دوباره طولانی شد،امروز با یک ریسه دیگه که تو دریا خیلی کاربرد داره که با اون میشه انواع ماهیای کوچک و بزرگ رو صید کر.

این ریسه برای صید انواع ماهی‌ ها مثل شانک،تکخال،گنگام،تکخال،.... کاربرد داره که معمولان از طعمه میگو یا ماهی مرکب میکنند‌ البته  بعضی از ماهیگیران از یک ماهی کوچک (بیاح، مید ، تکخال ، ساردین .... ) استفاده میکنند با همین ریسه البته سایز قلاب ها اون موقع بزرگتر میشه می‌شه در این ریسه علاوه بر این طعمه ها از تکه ماهی هم استفاده میشود. 

۱)نخ اصلی‌ که میتونه بین سایز ۳۳ تا ۴۵ باشه البته انتخاب نخ یک چیز سلیقه یی و بسته به ماهیگیر دارد مثلا یک نفر از نخ ۳۰ با قدرت کشش ۱۰ کیلو گرم و یکی‌ از نخ براید ۲۸ با قدرت کشش ۱۸ کیلوگرم استفاده میکنه که هردوی این‌ها برای این کار مناسب می‌باشد.

۲)هرز گرد که من خودم از سایز ۲ و۳ و۴استفاده کردم و پیشنهاد می‌کنم که شما هم از سایز ۲ تا ۴ استفاده کنید.....

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب


برچسب‌ها: ماهیگیری در دریا, صید ماهی در دریا, ریسه ماهیگیری, طعمه ماهیگیری, ماهیگیری در خلیج فارس

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : دوشنبه بیست و چهارم بهمن 1390

ریسه‌های دریائی(طعمه ماهی‌)

سلام به همه دوستان همونطور که گففت بودم ریسه‌های کاربردی برای صید انواع ماهی‌‌ها در دریا و طعمه هایی رو که کاربرد دارند رو در وبلاگ قرار بدم .

این ریسه برای صید انواع ماهی‌ مثل باراکودا ، شیر ، کوین فیش .... کاربرد داره که معمولان از طعمه ماهی‌ مثل ماهی‌ بیاح، مید ، تکخال ، ساردین .... استفاده کرد البته می‌شه از میگو بزرگ و درسته و یا تکه ماهی‌ نیز استفاده کرد اما افراد با تجربه که من دیدم از ماهی درسته برای طعمه استفاده میکنند.....

ارادتمند شما امیر فیشر

بقیه در ادامه مطلب


برچسب‌ها: ماهیگیری در دریا, صید ماهی در دریا, ریسه ماهیگیری, طعمه ماهیگیری, ماهیگیری در خلیج فارس

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم آذر 1390

A Post Of Utmost Importance – Rig Safety

As a general rule, debates on rigs and the such like are of little interest to me. But I stumbled across a very interesting video when visiting a forum, posted by another user a discussion was fueled – about the safety of leadcore fished with a leadclip.

Again, as a general rule I do not use leadclips on leadcore. One because leadcore is banned on some of the lakes I fish, but also because I do not feel it is a safe option due to the way that leadcore could cause injury to fish if left in a fish through a cut off in a fight or a crack off/snap up. The motive for the rigs’ construction that I am about to describe.

The rig was thought up by Tom Wright, MD of ATT. An interesting take, considering the amount of bad online carp media leadcore has received recently and published thoughts in the magazines. The video in question

 

So to summarise the video of what the rig entails:

 1. Take your length of leadcore and splice a large ring on one end. Cut a ring off of a ring swivel from the various tackle manufacturers.
 2. Slide on your rig tied to a swivel down the bottom of the leadcore – like you would for a helicopter setup
 3. Slide on your leadclip and tail rubber
 4. Click the ring from the end of the leader onto the leadclip like you would a lead.
 5. Put the swivel into the end of your leadclip from your rig – pull the leadcore semi tight to enable you too do this.
 6. Place a lead onto the clip and push on your tail rubber. You can adjust this for ‘easy ejection’ methods.

The reason this rig has been constructed in this manner is to allow the rig to slide off of the leadcore leader with relative ease should the lead and/or leadclip become snagged. If the latter the leadcore will pass through the tail rubber and leadclip to release the hooklink from the leader. Obviously any excess line attached to the leadcore will also pass through the clip.

In the discussion on the forum, many users expressed their opinions on how weed and other debris can be come attached to the leadcore and prevent the leadcore passing through the clip due to the narrow bores. Do you agree? Do you feel that the bores of these items should be increased for this sort of rig?

Can any of you spot any problems with this rig? It’s relatively new and I would like to see more of this sort of development as leadcore has seen a lot of bad publicity recently because of incorrect use.

When using leadcore, please remember:

 1. Only use a spliced loop or needle knot to join your leader to your mainline. DO NOT use swivels, clips or knots tied with the leadcore itself.
 2. Do not use kinked/weakened/damaged leadcore that could hinder the safety aspect of any rig you cast out.
 3. Do not use when it is banned on waters.
 4. Consider the lengths you use.

برچسب‌ها: مقالات زبان اصلی

ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم آذر 1390

Scott Small with his take on the KD Rig

 

The KD rig named after its developer Kenny Dorsett, The KD rig is deadly effective. I personally incorporate this rig into my fishing due to its superb hook holds that it generates; whether as fished using a short hair, snowman or long hair.

The hook is tied on at such an aggressive angle that carp struggle to eject after sucked in, due to the way the line sits out of the back of the hook, effectively you are causing the hook point to become heavier allowing it to drop quicker and almost every time without fail nail the unsuspecting fish in the bottom lip.

Personally I have fished the KD rig in several different lakes and different situations and on many occasions have saved me a blank; I like fishing this rig under a sunken tree or close to a snag or even in clear spots in weed, as I need a trust worthy rig capable of hooking the fish quickly and neatly, although I would not fish this in all fishing situations as other rigs come into their own.

How to tie the KD Rig

Tying the KD rig is very simple; form a small overhand knot for the hair rig,

Thread the selected bait onto the hair, the reason for this is to be able to select your length hair

Set the hair so there is a 10cm gap between the bait and the hook

Thread the end of your desired hooklink (I prefer braid for this rig)

Whip two turns of your hooklink around the shank making sure to whip away from the join in the eye of the hook

Now let the bait drop and whip a further 3 to 5 turns under the hair

Thread the tag end as per photo

Moisten and bed down the knot here

To ensure that presentation is at its best, it is essential you use a slow-sinking hookbait, this could be purposely made or a neutrally balanced bait or as I like to use it in conjunction with a pop up and a split shot on the hair.

In conclusion the KD rig is a deadly piece of kit to have in your arsenal and when used in the right conditions can either save you a blank, or is possible putting several fish on the bank


برچسب‌ها: مقالات زبان اصلی

ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم آذر 1390

اموزش گره مخصوص لوری (Rapala knot)

مشاهده تصویر در سایز بزرگتر

ارادتمند شما امیرفیشر


برچسب‌ها: گره ماهیگیری

ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم آذر 1390

The Montana Nymph

This was originally an American pattern which became popular in the UK in the early 1990’s for reservoirs and stillwaters. It has now become a very popular fly which features in most fly boxes.

The American original was dressed as an imitation of the larva of the stonefly in the rivers in the Montana region and was dressed on long shank hooks sizes 6…10

Custom image

.

Over the years in the UK the pattern has been slightly modified and whilst called a nymph it is usually fished as a lure. The thorax is tied with chenille in fluorescent yellow, green or red and the most popular size is a long shank 10. I modify my version slightly. I tie in a bunch of black cock hackle fibres for the tail and for the wing case I use Sparton ‘new body czech’ which is more durable and adds a little sparkle. You can also use black nylon wool which is not as fragile as chenille which our American cousins favour.

I think you will find this one quite easy to tie and it will be a good addition to your fly box.

This series of video clips is down to the enthusiasm of my younger son Jonathan. He not only does the camera work but he keeps me focussed on my commentaries and does all the work on the web site. I have the easy part tying the flies.

We will endeavour to comply with your requests but please accept that I have had no experience with salt water flies. I am in my seventies and this old dog is not too keen to learn new tricks. However just remember whatever you tie the principles are the same only the materials are different.

Materials

 • Hook long shank 6 / 8 /10
 • Tail black cock hackle fibres
 • Body black chenille
 • Thorax flourescent chenille -- green / orange / red
 • Wing case black wool
 • Dyed black hackle
 • Tying silk black

downlod montana video


برچسب‌ها: مقالات زبان اصلی, فلای فیشینگ, بافت پشه های ماهیگیری, پشه های ماهیگیری

ارسال توسط امیر فیشر

شناسایی انواع نژاد های ماهی قزل الا از خصوصیات ظاهری


برچسب‌ها: ماهی شناسی

ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : پنجشنبه هفدهم آذر 1390

ماهی قزل الا

یکی‌ از دوستان که چند روز پیش برای صید قزل الا رفته بود اطراف تهران میگفت :محیا خیلی‌ کمتر از دفعه‌های پیش به قلاب میزدن و سایز اون‌ها هم کوچک بود خود من هم که هفته پیش به پارک ارم رفته بودم همین شرایط بود و یکی‌ دیگر از دوستان که به پارک راضی‌ رفته بود گفت همین شرایط اونجا هم سقط میکرد من به هشون گفتم نه تنها اونجا بلکه همه جا الان این شرایط سقط می‌کنه چون که فصل تخم ریزی ماهی‌ قزل الا هست و این ماهی‌ بیشتر تمایل به جفت گیری دارد تا تغذیه و دلیل اینکه هم بیشتر محیا کوچک بودن اینه که اونها هنوز توانایی‌ تولید مثل رو ندران (به بلوغ نرسیدن) و مثل همیشه زندگیشونو میکنند و غذا هم میخورند ، این شرایط ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارادتمند شما امیر فیشر

بقیه در ادامه مطلب


برچسب‌ها: ماهی شناسی

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : جمعه چهارم آذر 1390

پشه مونتا

دیروز که به اتفاق احمد طاها به فردوسی رفته بودیم یه سری به فروشگاه اقای خدادادی زدم و چند تا وسیله گرفتیم از اقای خدادای پرسیدم که چه پشه ایی مناسب برکه امام علی هست ایشون گفتند پشه مونتانا که بعد احمد پرسید این پسه در طبیعت وجود دارد یا نه ؟ که اشون گفتند بله و بعد ایکه این پشه نه تنها در برکه امام علی خیلی پشه خوبی هستند بلکه میتونند اولین پشه ایکه در هرمکانی استفاده میکنیم باشن.با تشکر از ایشان بابت راهنمایی ها.

ماهی صید شده با این پشه در انگلستان

ارادتمند شما امیرفیشر


برچسب‌ها: فلای فیشینگ, طعمه قزل الا

ارسال توسط امیر فیشر
 
تاريخ : چهارشنبه چهارم آبان 1390

قلاب پارویی و زدن ماگوت به قلاب

دوست عزیز آقای چاوشان در باری قلاب‌های پرویی پرسیدند:قلاب‌های پارویی چشمی ندارند و نخ روی پای آنها گر میخورند و به جای چشمی قسمتی‌ شبیه به پارو درندک در تصویر مشاهده می‌کنید.

برای زدن ماگوت به قلاب همانطور که دارا جان اشاره کردند ماگوت را باید از اون قسمت ....

ارادتمند شما امیرفیشر

 در ادامه با عکس های بیشتر


برچسب‌ها: طعمه قزل الا, لوازم

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر

 طعمه‌های صید قزل الا در پارک‌های راضی‌ و ارم و برکه امام علی‌ - قسمت ۳

کرم خونی

یکی‌ دیگه از طعمه‌های خیلی‌ خوب در این مکان‌ها کرم خونی می‌باشد که هم می‌توان آنها را پرورش داد و هم می‌توان آماده خرید.اگر می‌خواهید کرم خونی را پرورش دهید ، یک سر مرغ یا تکه‌ای جگر را در بطری که در آنرا بریده اید بیاندازید و ۳ روز جلوی آفتاب بذرید بد از ۳ روز که کرم‌های ریزی در بطری بوجود آمدند مقداری خاک نیز در آن بطری بریزید و یک تکه دیگر جگر داخل آن بیاندازید و بعد از گذشت چند روز کرم‌های مناسبی خواهید داشت روش دیگر آن است که مقداری جگر یا سر مرغ را داخل خاک دفن کنید و بد از چند روز در آنجا نیز کرم‌های مناسبی خواهد بود ، کار خیلی‌ ساده تر آن است که به یک آکواریم فروشی برید و خرم خونی را از آنجا تهیه کنید که معمولا به صورت منجمد است.

برای این طعمه هم میشود از ریسه انشعاب دار استفاده کرد هم از سیستم شناوری که اکثر ماهیگیران در این مکان‌ها از از سیستم شناوری و بعد از سیستم‌های دیگر استفاده میکنند .

اگر از سیستم کفّ خواب استفاده می‌کنید به یک چوب ۲۴۰ تا ۲۷۰ ، نخ ۳۰ ، قلاب پایه بلند ، سرب سایز ۱ تا ۲ ، هرزگرد ، نخ ریسه که میتون از سایز ۲۱تا۳۰ نه بیشتر باشه و  یک چرخ مثل چرخ اسپینینگ کافی‌ هست و اگر از سیستم شناوری استفاده می‌کنید به یک چو کاسی‌ ۴.۵۰ تا ۷متر ، یک نخ ۱۵ تا ۲۵ ، قلاب پای بلند، شناور ۲ تا ۵ گرامی‌ و چند تا سرب کوچک نیاز دارید.

بعد از آماده کردن ریسه که انشعاب‌های خیلی‌ بلندی لازم نیست داشته باشه کرم ها‌رو یا به صورت طولی روی قلاب بکشید یا از چند کرم استفاده کنید به این صورت که بعد از راد کرم‌ها از قلاب آنها رار روی قلاب بپیچانید......

ارادتمند شما امیر فیشر

بقیه در ادامه مطلب

 


برچسب‌ها: طعمه قزل الا, صید ماهی قزل الا

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر

طعمه‌های صید قزل آلا در پارک‌های ارم و راضی‌ - قسمت۱

پاوربیت برکلی(تخم ماهی‌)

قزل آلا‌های این دو پارک پرورشی میباشند و وقتی‌ هوا به خنکی میره رهاسازی می‌شند در فصول پاییز و زمستان در پارک ارم هر ۱ هفته درمیان روزهای چهارشنبه و در پارک راضی‌ هرهفته رهاسازی میشوند.

شرکت برکلی طعمه‌های زیادی تولید کرده که یکی‌ از آنها پاوربیت هست که نوع‌های مختلفی‌ دارد که موضوع این مقاله تخم شناور ماهی‌ می‌باشد.اکثر کسانی‌ که در این دو مکان به صید قزل آلا پرداخت اند با طعمه پاوربیت آشنا هستند اما ما مبنای کار رو این میذاریم که نه با این طعمه آشنا هستند و نه از اون استفاده کردند.

برای این کار شما به یک بسته برکیلی شنوری احتیاج داری که قیمت اون از ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان هست که بهترین رنگ‌ها به ترتیب سبز فسفری اکلیی ، زرد ،قرمز و نارنجی میباشند البته بجز برکلی محصول دیگری در بازار به اسم نیترو وجود دارد که شبیه برکلی است با قیمت ۶یا۸ هزار تومان البته به نظر من هرگز به برکلی نمیرسه.

بعد از ۱ بسته برکلی شما به قلاب سایز ۸ ، لیدر ۱۸ تا ۳۰ ، سرب زیتونی ۱ یا ۲ احتیاج دارید که سایز ۱ بهتره البته  سرب‌های معمولی‌ هم مشکلی‌ ندارد اما همون سایز ۱ ، هرز گرد یا دوراهی ، چوب ۲.۱۰ تا ۲.۷۰ که طول ایده ال اون ۲.۴۰ می‌باشد و چرخ هم یک چرخ معمولی‌ با نخ ۳۰ مناسب هست....

ارادتمند شما امیرفیشر

بقیه در ادامه مطلب


برچسب‌ها: طعمه قزل الا, صید ماهی قزل الا

ادامه مطلب...
ارسال توسط امیر فیشر

ابزار رایگان وبلاگ